“Büyük Zafer’in 100. Yılını Büyük Bir Coşku Ve Gururla Kutluyoruz”

 “Büyük Zafer’in 100. Yılını Büyük Bir Coşku Ve Gururla Kutluyoruz”

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç mesajında, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile zafere ulaşmıştır. Bugün, aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun o dönemki destansı mücadelesi sayesinde cennet vatanımızda huzurla yaşıyoruz. Bu yüzden Büyük Zafer’in 100. yılını büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Büyük zaferler, yalnızca büyük milletler tarafından kazanılabilir’ sözünün nişanesi olarak tarihimize ‘Zafer Ayı’ olarak geçen Ağustos, tarih boyunca Türk milletinin destansı zaferlerine tanıklık etmiştir. Başta Malazgirt Zaferi olmak üzere Çaldıran Zaferi, Otlukbeli Zaferi, Belgrad’ın Fethi, Mercidabık Zaferi, Mohaç Zaferi, Kıbrıs’ın Fethi ve 30 Ağustos Zaferi gibi nice destanlar bu ayda yazılmıştır.

Türk milletinin egemenliğini kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırdığı ve mücadelesini büyük bir zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos Zaferi büyük bir fedakârlık ve inanç örneğidir. Bugün bizlere düşen görev; her karışı şehit kanıyla sulanan vatan topraklarımızın kıymetini bilmek, atalarımızın bu kutsal emanetine sahip çıkmak, birlik, beraberlik ruhunu daima diri tutmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor; yüce milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Konya Bülten

Benzer Haberler