Büyükşehir’den “Sorularla Konya” Bilgi Yarışması

 Büyükşehir’den “Sorularla Konya” Bilgi Yarışması

Konya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin yaşadıkları şehri yakından tanımaları ve ara tatili verimli geçirmeleri amacıyla “Sorularla Konya” isimli bilgi yarışması düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik faaliyetler düzenlediklerini belirterek, bunlardan bir tanesinin de “Sorularla Konya” isimli bilgi yarışması olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Konya’mızdaki 12-15 yaş arası öğrencilerimize yönelik 1-5 Şubat tarihleri arasında her gün 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleştireceğimiz yarışmanın öncelikli amacı; öğrencilerimizin ara tatilde aileleri ile beraber öğretici bir faaliyet içinde olmaları ve Konya’mızın tarihi-kültürel potansiyeli hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları. Kapsamı itibariyle ilçelerimizle birlikte şehrimizin tamamını içine aldığından; Konya’da tarihi ve turistik açıdan önemli yerler ile coğrafi, ekonomik ve kültürel özelliklerin pek çoğunu bu yarışma sayesinde öğrenmiş olacaklar. Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Yarışma 5 bölümden oluşacak ve katılımcılara Konya’nın tarihi, turistik ve kültürel değerlerini anlatan 241 soru sorulacak. Yarışmacılar T.C kimlik numaraları ve telefon numaraları ile üye olduktan sonra sisteme giriş yaparak soruları görebilecek. Yarışma başladıktan sonra sorular tek tek açılacak ve cevaplanan soruya geri dönülemeyecek. Yarışmada temel hedef; yarışmacıların 5. günün sonunda en kısa sürede en fazla doğru cevaba ulaşabilmesi olacak. Eşit sayıda soru cevaplayanlardan; en hızlı sürede bitirenler ya da yaşça en küçük olanlar tercih edilecek.

Yarışmada; birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye ise dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek. Projede yer alan sorular Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından pedagojik olarak incelendi ve onaylandı.

Konya Bülten

Benzer Haberler