Çumra Belediyesi’nden Ödüllü Bilgi Yarışması

 Çumra Belediyesi’nden Ödüllü Bilgi Yarışması

Pandemi süreci dolayısıyla sosyal ve kültürel imkânlardan mahrum kalan vatandaşlar için Çumra Belediyesi tarafından Ödüllü Bilgi Yarışması düzenlendi.

Çumra’da Koronavirüs salgınına rağmen kültürel etkinlikler aksatılmadan devam ediyor. Çumra Belediyesi ‘İlçemi Tanıyorum’ teması ile ödüllü bilgi yarışması düzenlediğini duyurdu. Online ortamda yaş sınırlaması olmadan her vatandaşın katılabileceği bilgi yarışması; Çumra’nın tanınırlığını arttırmak, toplumun ulusal değerlerini ön planda tutarak milli duyguları güçlendirmek ve bu ulusal bağlılığı gelecek kuşaklara taşıyabilmek adına ilçenin kültürel, sosyal ve tarihi yapısını içerisinde barındıran sorulardan oluşuyor.

BAŞVURULAR YOĞUN TALEP VAR  

Belediyenin sosyal medya hesaplarından duyurulan Ödüllü Bilgi Yarışması’na internet üzerinden başvurular başladı. Başvuruların http://sinav.cumra.bel.tr/ web adresinden 1 Şubat Pazartesi gününden itibaren başladığı yarışmaya son başvuru tarihi 1 Mart Pazartesi günü olarak belirlendi. Yarışmanın sosyal medya hesaplarından duyurulduğu andan itibaren kısa bir sürede vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandığı görüldü.

“ BU YARIŞMA GELECEK NESİLLERİMİZİN ÇUMRALI OLMA AİDİYET HİSSİYATINI GELİŞECEK ”

Yarışmanın içeriği ve hangi amaçla yapıldığına dair bilgi veren Çumra Belediye Başkanı Recep Candan;  “ Ödüllü Bilgi Yarışması’na internet üzerinden başvurularımız bugün itibariyle başladı. 10 bin yıllık bir geçmişi olan Çatalhöyük ile birlikte Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin de önemli noktalarından bir olan ilçemizin tarihi ve kültürel yönüyle bolca bilgi birikimi sunan bir yapısı var. Tarihi birikiminin yanında Çumra’nın coğrafi ve ilçe halkımızın kültürel çeşitliliği de buna eklenince bu bilgi birikimini yarışma yoluyla vatandaşlarımız ile paylaşmak için böyle bir etkinlik düzenledik.  Yarışmamız her yaştan Çumralı’ya hitap ediyor ancak bu yarışmanın daha çok gençlerimiz üzerindeki etkisini olumlu yönde arttırmayı hedefliyoruz. Bilgi yarışmamız bu anlamda gelecek nesillerimizin Çumralı olma aidiyet hissiyatını da geliştirecek, soruları çözerken hem eğlenecek hem de öğrenecekler. Sınava katılan tüm hemşehrilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler