Konya Büyükşehir’den Anlamlı Film

 Konya Büyükşehir’den Anlamlı Film

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hz. Mevlana’yı anma etkinliklerinin bu yıl pandemi tedbirleri kapsamında seyircisiz düzenlenmesi nedeniyle “Bu Sene Gönülden Kucaklaşıyoruz” sloganıyla anlamlı bir klip paylaştı. Amerika’dan Japonya’ya İtalya’dan Hindistan’a Letonya’dan Azerbaycan’a dünyanın dört bir yanından törenlere katılamayan Mevlana aşıklarının duygularını paylaştığı film büyük beğeni topladı.

Her yıl 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen ve on binlerce yerli ve yabancı misafiri buluşturan Hz. Mevlana’nın 747. Vuslat Yıldönümü Anma Etkinlikleri, bu yıl tüm dünyada yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlı ve seyircisiz şekilde gerçekleştiriliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, etkinliklerin son günü olan Şeb-i Arus programına katılmak isteyip katılamayan, gönlü Konya’da olan Hazreti Mevlana aşıklarının duygularını paylaştığı anlamlı bir film hazırladı.

Amerika’dan Japonya’ya İtalya’dan Hindistan’a Letonya’dan Azerbaycan’a Almanya’dan Tunus’a kadar dünyanın dört bir köşesinden Hazreti Mevlana’ya gönül veren yabancı misafirler, bu yıl gelemeseler de gönüllerinin Konya’da ve Mevlana ile olduğunu dile getirdiler.

“Kalp neredeyse gönül orada. Bu sene gönülden kucaklaşıyoruz.” sloganıyla paylaşılan film, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Konya Bülten

Benzer Haberler