Konya Gastronomisine Uluslararası Ödül

 Konya Gastronomisine Uluslararası Ödül

Yemek kitaplarının Nobel’i olarak anılan Edouard Cointreau’nun Kurucusu olduğu “Gourmand Ödülleri” olan Gourmand Cookbook Awards 2021 yılı listesi açıklandı.

Dünyanın en prestijli Yemek kitapları yarışmalarından Gourmand’da bu yılın kazananları Türkiye’den Chef Ulaş Tekerkaya oldu.

Chef Ulaş Tekerkaya’nın uzun araştırmalar sonucunda hazırladığı ve Karatay Belediyesi Karatay Kültür Yayınları tarafından yayınlanan 10.000 yıllık Çatalhöyük ve Boncukluhöyük Mutfak Kültürü Gourmand A06 özel ödüller kategorisinde ödüle layık görüldü.

Gourmand özel ödülü 2-5 Haziran tarihlerinde İsveç’in Umea kentinde düzenlenecek Uluslararası 50’den fazla ülkeden izleyici kitlesinin katılacağı ödül töreninde Chef Ulaş Tekerkaya 10.000 yıllık Çatalhöyük ve Boncukluhöyük Mutfak Kültürü kitabının sunumunu yapıp, 10.000 yıllık Tarım ve Gıda tarihi için önemini anlatarak Gourmand A06 özel ödülünü alacak.

Chef Ulaş Tekerkaya tarafından hazırlanan 10.000 yıllık Çatalhöyük ve Boncukluhöyük Mutfak Kültürü kitabının Fotoğrafları Rifat Ergan, Grafik tasarım ve dizgisini Can Servet, yaptı, Karatay Belediyesi Karatay Kültür Yayınları tarafından yayınlandı.

Konya Bülten

Benzer Haberler