Tantavi’de Kiş Akşamlari Müzik Dinletisiyle Başladi

 Tantavi’de Kiş Akşamlari Müzik Dinletisiyle Başladi

Meram’da kış akşamları, ‘Tantavi Kış Akşamları’ etkinlikleriyle bambaşka bir güzellikte yaşanıyor. Konferans, seminer, şiir dinletileri ve konserlerin yer alacağı etkinlikler, ‘Gedavet Sesler Topluluğu’nun Türk Sanat Müziği Konseri ile başladı.

Meram Belediyesi tarafından organize edilen ‘Tantavi Kış Akşamları’ etkinlikleri ‘Gedavet Sesler Topluluğu’nun konseriyle start aldı. Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen konserde, şefliğini Eda Şentürk’ün yaptığı Gedavet Sesler Topluluğu, müzik dinletisi sundu. Çoğunluğunu öğretmenlerin oluşturduğu topluluğun sunduğu dinleti, izleyenlerine unutulmaz, eşsiz ve eğlenceli bir gece yaşattı.

Başkan Kavuş; Hemşehrilerimizi Kiş Akşamlari Etkinliklerinde Ağirlamaktan Büyük Mutluluk Duyacağiz” 

‘Tantavi Kış Akşamları’ etkinlikleriyle Meram’da kış mevsiminin bambaşka bir güzellikte yaşanacağına işaret eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, etkinliklerin ilk gününde seyircilerine unutulmaz bir gece yaşatan Gedavet Sesler Topluluğu sanatçılarına teşekkür etti. Sadece Meram’ın değil çoğu zaman tüm Konya’nın kültür ve sanat merkezi haline gelen Tantavi’nin, ‘Kış Akşamları’ etkinlikleriyle bir dizi programa daha ev sahipliğini yapacağını belirten Başkan Mustafa Kavuş, tüm Meramlıları ve Konyalıları bu etkinliklere davet etti ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu etkinliklerle Meram’ın kış akşamlarına farklı bir güzellik ve renk getirmeyi arzuluyoruz. Müzik dinletilerinin yanı sıra Yusuf Kaplan gibi isimler konferanslarıyla hemşehrilerimizi aydınlatacaklar. Bu etkinliklerin, sanatımıza ve sanatçılarımıza destek anlamı da taşıdığı düşüncesindeyiz. Halkımızın sanatçılarımızla, sanatçılarımızın da halkımızla buluşmasının mutluluğunu ve coşkusunu bizlerde yaşıyoruz. Bu buluşmanın Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nin çatısı altında yaşanması bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı oluyor. Bir sonraki etkinliğimizde 21 Ocak 2022 Cumartesi günü musiki dinletisiyle Ahmed Şahin ‘Tantavi Kış Akşamları’nda hemşehrilerimizle buluşacak. Tüm halkımızı bu etkinliklere katılmaya davet ediyorum.”

Konya Bülten

Benzer Haberler