Karatay’da Sonbahar Güzelliği

Yaz aylarının sona ermesiyle birlikte Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e tüm Türkiye, artık Sonbahar’ın doğaya yansıttığı sarı, yeşil ve kızıl tonlarına büründü. Tarihi ve eşsiz doğal değerleriyle ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olan Karatay da Sonbahar’da bir başka güzel. Vatandaşlar da hem Karatay’ın parklarında temiz havada yürüyüş yapmanın keyfini çıkarıyor hem de hazan mevsiminin sunduğu eşsiz güzellikleri fotoğraf çekerek ölümsüzleştiriyor.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan, her mevsim farklı yönüyle öne çıkan Karatay, Sonbahar’ın gelişiyle farklı bir güzelliğe kavuştu. Karatay’ın dört bir yanı; sarı, kahverengi ve kızıl tonlarını yansıtan farklı türdeki ağaçlarıyla mevsimin en güzel halini yansıtan manzaralarla dolu. Özellikle Adalet, Olimpiyat ve Şehir Parkı ile Bireysel Piknik Bahçeleri’nde yaprakların sararıp dökülmesiyle ortaya bir renk cümbüşü çıkıyor.

Hafta sonu tatilini değerlendirmek, şehrin gürültüsü ve stresinden kaçmak isteyen vatandaşlar, bu eşsiz manzaraları kaçırmamak adına Karatay’ın parklarına büyük ilgi gösteriyor. Karatay’da sosyal alanlar ve yürüyüş yollarında ağaçların rengârenk yapraklarının arasında yürüyüş yapmanın keyfini çıkaran vatandaşlar, özellikle Korona Virüs salgının olduğu bu dönemde parklarda temiz nefes almanın, kaliteli vakit geçirmenin fırsatını da kaçırmıyor.

Konya Bülten

Benzer Haberler